Založ si blog

Glváč na odpis! Nahradiť ho môže mladší káder, bratislavský poslanec M. Borguľa

Niekoľko dní dozadu sa konal snem strany SMER – sociálna demokracia. Počas neho zaznelo viacero pekných slov a myšlienok. Vyzerá to tak, že sa vedenie strany rozhodlo po voľbách do VÚC konečne konať.

Na straníckom sneme v Martine najviac zarezonovalo odstúpenie ministra kultúry Mareka Maďariča z postu podpredsedu. Za nového podpredsedu bol zvolený košický primátor Richard Raši. Až ako druhoradá sa do médií dostávala informácia, že SMER potrebuje omladiť o nových ľudí. Spomínala sa aj zmena vo vedení niektorých krajov. Vôbec sa však nevylučuje, že ku zmene dôjde aj v Bratislavskom kraji. Práve tu je SMER – sociálna demokracia najslabší. Strana v kraji pod vedením bývalého ministra obrany Martina Glváča nepriniesla strane žiaden úspech a noví členovia sa v hlavnom meste vôbec nehlásia. Aktivity občasne organizuje mládežnícka organizácia strany Mladí sociálni demokrati, ale nie strana samotne. Je zrejmé, že Martinovi Glváčovi na Bratislavskom kraji z politického hľadiska vôbec nezáleží. Dôkazom sú už spomínané župné voľby. So súčasných straníkov v kraji sa do župného zastupiteľstva prebojoval iba jeden a to bratislavský poslanec za mestskú časť Staré Mesto Martin Borguľa.

Politicky mladší známy Martin už dlhodobo robí dobré meno strane SMER a aj vďaka svojim aktivitám je stále populárny v meste kde žije a v obvode kde pravidelne kandiduje.

Jeho pozíciu potvrdzuje aj posledný výsledok v župných voľbách, kde dosiahol Martin Borguľa nádherných 4 472 hlasov! Preto je na mieste povedať, že ak má byť transformácia v strane SMER úspešná z dlhodobého hľadiska, malo by dôjsť k zmenám hlavne tam kde je strana najslabšia. A to v Bratislavskom kraji. Martin Glváč kvôli svojmu vystupovaniu už nie je tak obľúbený a preto sa naňho aj vlastní straníci neradi obracajú, pretože jeho primárny záujem je niekde inde.

Narážam celkovo na jednu vec, a tou je logika. Je logické, že by už opotrebovaného politika nahradil mladší, s rovnakými skúsenosťami, komunikačne zdatnejší a hlavne ľuďom bližší. Touto osobou je práve Martin Borguľa, ktorý dáva prednosť občianskym záujmom pred tými straníckymi. Vďaka tomu je vhodný na post šéfa Bratislavského kraja strany SMER. To či sa tak stane, alebo k niečomu dôjde bude záležať od vedenia strany. No je dobré, že Martinovi Borguľovi záleží aj na tom, aby sa strana dostala na tie správne koľaje a preto inicioval aj stretnutie s predsedom strany SMER Róbertom Ficom.

Zmenu ohlasoval aj samotný Martin Glváč v (https://domov.sme.sk/c/20689250/glvac-zo-smeru-vymenime-starych-a-vyhorenych-ludi.html). Zabudol ale dodať, že musí mať trochu sebareflexie. Našťastie tu reagoval Martin Borguľa, ktorý tým dal jasne najavo Martinovi Glváčovi kam patrí.

Preco v Smere zacali mudrovat o "unave materialu" a "potrebe vymeny" najviac ti, ktorych treba vymenit?😱😩😂🤔

Posted by Martin Borguľa on 6. november 2017

Verím, že všetko dopadne dobre a SMER – sociálna demokracia sa bude tak môcť opäť pochváliť krajským predsedom, ktorý robí pre ľudí a ktorým na nich záleží.

Spoveď SMER-áka

08.12.2017

Až do svojej štyridsiatky som sa nikde politicky neangažoval, keďže žiaden politický subjekt ma svojim programom ani ľuďmi nepresvedčil, aby som na seba prevzal takúto zodpovednú úlohu. Som viac »

muž, počítač

Ruských trollov sú stovky, pracujú na smeny, hovoria bývalí zamestnanci Prigožinovej firmy

19.02.2018 23:45

Ruskí internetoví trollovia sú podelení na viaceré oddelenia podľa zamýšľanej geografickej sféry vplyvu ich činnosti. Publikujú príspevky, ktoré majú vyvolať určité nálady či reakcie.

Viktor Orbán

Medzinárodné organizácie protestovali proti maďarským zákonom o utečencoch

19.02.2018 23:42

Viac než 200 európskych mimovládnych organizácií protestovalo v pondelok proti návrhu balíka zákonov, ktorým by malo dôjsť v Maďarsku k obmedzeniu činnosti organizácií pracujúcich so žiadateľmi o azyl.

Turecko, Sýria

Správy o sýrskej pomoci Kurdom sú podľa Turkov vymyslené

19.02.2018 22:42

Turecko bude v útokoch na kurdskú enklávu v Sýrii pokračovať až dovtedy, "kým nebude zneškodnený aj posledný terorista", vyhlásil podpredseda tureckej vlády.

Richard Branson

Britský miliardár Branson chce v Indii presadiť cestovanie potrubím Hyperloop

19.02.2018 21:37

Spoločnosť Virgin Hyperloop One, za ktorou je britský miliardár Richard Branson, chce v Indii vybudovať superrýchly dopravný systém.

mitomito

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 13916x
Priemerná čítanosť článkov: 6958x

Autor blogu

Kategórie

Archív